Edunvalvonta ja työsuojelu

TIMO PEIPPO

Timo toimii 70-79 alueen pääluottamusmiehenä. Timo on osastomme toimikunnan jäsen sekä varapuheenjohtaja.

sähköposti: timo.peippo@posti.com

puhelin: 0400 733512

 

JUHA HEIKKINEN

"Juhi" on 70-79 alueen varapääluottamusmies. Juhin oma luottamusmiesalue käsittää 70800 (Matkuksen jakelu),72210 (Tervon jakelu) ja Suonenjoen sekä Leppävirran jakelutoimialueet. Juhi toimii myös osastomme puheenjohtajana ja on myös PAU:n liittovaltuuston jäsen

sähköposti: juha.heikkinen@posti.com

puhelin: 040 7357282

ei varaluottamusmiestä

 

MIKO HAARALA

Miko toimii luottamusmiehenä Kuopion kaupungin jakelutoimipaikkojen 70100, 70200 (Puijonlaakson jakelu), 70910 (Vuorelan jakelu) sekä Siilinjärven jakelu alueen  alueluottamusmiehenä. Miko on toimii myös osastomme sihteerinä.

sähköposti: miko.haarala@posti.com

puhelin: 050 3457400

varaluottamusmies:

Jarkko Piippo

sähköposti: jarkko.piippo@posti.com

puhelin:

 

Juha-Pekka Hakulinen

Juha-Pekka vastaa edunvalvonnasta luottamusmiehenä Kuopion postikeskuksen raskaalla puolella

sähköposti: juha-pekka.hakulinen@posti.com

puhelin:

varaluottamusmies:

Petteri Vartiainen

sähköposti: petteri.vartiainen@posti.com

puhelin:

 

MARKKU NISSINEN

Markku vastaavasti hoitaa luottamusmiehen tehtäviä Kuopion postikeskuksen kevyellä puolella.

sähköposti: markku.nissinen@posti.com

puhelin: 040 7084181

varaluottamusmies:

Markku Tuovinen

sähköposti: markku.tuovinen@posti.com

puhelin:

 

Jouko Tervo

Jouko toimii luottamusmiehenä Kaavin, Nilsiä, Rautavaaran sekä Nurmeksen alueilla.

sähköposti: jouko.tervo21@gmail.com

puhelin:

ei varaluottamusmiestä

 
 

TARJA RIIKONEN Joensuusta

on alueen 70-79 työsuojeluvaltuutettu.

sähkoposti: tarja.riikonen@posti.com

puhelin: 

 
  

TIMO SUONINEN

Timo on Tarja Riikosen 2. varavaltuutettu.

sähköposti: timo.suoninen@posti.com

puhelin: 050 5479300

 

 

JUHA RISSANEN

Työsuojeluasiamies, postikeskuksen raskaalla

sähköposti: juha.rissanen@posti.com

puhelin: 050 3376661

 

 

JARKKO PIIPPO

Jarkko toimii työsuojeluasiamiehenä Kuopio 20:ssa.

sähköposti: jarkko.piippo@posti.com

puhelin: 040 5245663

 

 

JUHA PIIROINEN

Juha Piiroinen toimii Kuopio 10:n työsuojeluasiamiehenä.

sähköposti: juha.piiroinen@posti.com

puhelin: 044 0207255

 


ANTTI VÄÄNÄNEN

Antti toimii  Suonenjoen työsuojeluasiamiehenä.

sähköposti: antti.väänänen@posti.com

puhelin: 040 7079020

 


MARJA-LEENA SEPPÄNEN

Marja-Leena toimii työsuojeluasiamiehenä Nurmeksen alueella.

sähköposti: marja.seppanen@hotmail.com

puhelin: 050 3460787

 

 

 

 

 

 

Timo Peippo
Juha Heikkinen
Miko Haarala
Kari Kettunen